Poplista

Enrique Iglesias x Pitbull x IAmChino - Tamo bien
1
Enrique Iglesias x Pitbull x IAmChino Tamo bien
sombr - undressed
2
sombr undressed
Pezet, Auer - Dom nad wodą
3
Pezet, Auer Dom nad wodą

Co było grane?

Lola Young - Messy
07:31
Lola Young Messy
Anastacia - I'm Outta Love
07:34
Anastacia I'm Outta Love
sanah / Kasia Kowalska - Kiedy umrę kochanie (H. Poświatowska)
07:38
sanah / Kasia Kowalska Kiedy umrę kochanie (H. Poświatowska)

Ferie 2019: Jak zadbać o łyżwy? Sprawdź nasze porady!

Czas ferii trwa, a uczniowie odpoczywają od trudów nauki w miastach lub na wyjazdach. W wielu miejscach na miłośników zimowych szaleństw czekają lodowiska, na których można pozwolić sobie na chwilę relaksu i świetną zabawę podczas jazdy na łyżwach. Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami takiego sprzętu, sprawdźcie, jak odpowiednio o nie zadbać!
fot.Pixabay

Czas na łyżwy!

Jazda na łyżwach to jedna z najpopularniejszych form zimowego relaksu. Świadczyć o tym mogą chętnie odwiedzane lodowiska, na których zwykle trudno znaleźć wolne miejsce. Wprawdzie przy wielu obiektach tego typu funkcjonują wypożyczalnie z niezbędnym sprzętem, to nie brak również osób wchodzących na lodowiska z własnymi łyżwami. Warto pamiętać jednak o tym, że dobry sprzęt to… zadbany sprzęt! W jaki sposób najlepiej więc zatroszczyć się o nasze łyżwy, aby mogły nam towarzyszyć na długie lata?

Ochrona przede wszystkim!

Bardzo ważnym elementem, który pomoże nam odpowiednio zadbać o łyżwy, są specjalne nakładki chroniące ostrza przed zużyciem, ponieważ zapobiegają stępieniu się ostrza. Zazwyczaj są wykonane z plastiku lub gumy. Nałożone na płozy sprawdzają się np. podczas przejścia z szatni na taflę lodowiska. Pamiętajmy jednak o tym, by nie zostawiać nakładek na łyżwach, ponieważ mogą one przyczynić się do gromadzenia wody i wilgoci, co może doprowadzić do korozji i uszkodzenia sprzętu.

Łyżwy „na sucho”

Nieużywane łyżwy bardzo nie lubią wilgoci – warto o tym pamiętać za każdym razem, gdy opuszczamy lodowisko: dzięki temu nie zapomnimy o odpowiednim ich osuszeniu. Warto mieć ze sobą frotowy ręcznik, który szybko wchłonie nagromadzoną wodę i wilgoć. Tak przygotowane łyżwy można następnie przygotować do transportu – w tym wypadku najlepiej sprawdzą się specjalne torby, dzięki którym łyżwy zyskają ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami. Będąc już w domu, pamiętajmy jednak o tym, by jak najszybciej wyciągnąć sprzęt z etui i pozostawić do doschnięcia. Nie zostawiajmy go jednak w pobliżu źródeł ciepła, bo to może grozić pęknięciami lub innymi uszkodzeniami. 

Polecamy